Mrtvé moře. Nejnižší bod světa – kouzelné tajemné místo. Zbožňované Kleopatrou. Uctívané starými národy. Po staletí ho lidé vyhledávali pro léčebné účinky jeho minerálů, jejichž koncentrace je desetkrát vyšší než v jiných mořích, a složení nenapodobitelné nikde na Zemi.

Miliony let se z něj vypařuje více vody, než přitéká, soli s vysokým obsahem draslíku, magnézia, sodíku, vápníku, bromu, jódu a dalších důležitých minerálů tvoří více než 30 procent jeho objemu. Jedinečné složení vody a bahna z Mrtvého moře má blahodárné účinky zejména při léčbě kožních onemocnění. Díky tomu, že se minerály z Mrtvého moře staly součástí receptur ve výrobcích KAWAR, nabízí se nám možnost léčby i bez léčebného pobytu u Mrtvého moře.

Sůl do koupele, bahenní zábaly a masky, krémy, mléka a pleťové vody na obličej a tělo spolu se šampony podporují látkovou výměnu buněk a obnovují jejich přirozenou funkci. Zároveň poskytují ochranu před dehydratací pleti i škodlivými vlivy z ovzduší. Jsou nejspolehlivějším způsobem, jak zvýšit regeneraci a vitalitu buněk.

Revitalizace pokožky

Vysoká koncentrace minerálů, zejména hořčíku, vápníku, draslíku, sodíku, jódu a brómu, stimuluje metabolické funkce v buňkách, což způsobuje jejich regeneraci a obnovu. Hořčík zlepšuje látkovou přeměnu, aktivizuje buňky a má hojivé účinky. Zpomaluje proces stárnutí kůže. Vápník působí tlumivě, podporuje krevní oběh. Draslík zvyšuje tok živin přes buněčnou membránu a vyrovnává vlhkost kůže. Sodík je zdrojem energie pro aktivní buněčný přenos a spolu se selenem a sírou posiluje regeneraci kůže a její schopnost zadržovat vlhkost. Brom a jód mají výrazný relaxační efekt, a navíc i hojivé a antiseptické vlastnosti.

Buňkám obohaceným o tyto minerály se zvyšuje metabolismus, jsou zdravější, mají lepší schopnost pohlcovat vlhkost, a to dává pleti zdravý, mladistvý vzhled.

Léčba akné, ekzémů i lupénky

Minerály dokáží výrazně zlepšit stav při akné, jakož i při takových onemocněních, jako jsou vleklé ekzémy nebo dokonce psoriáza. Výborný antipsoriatický účinek zaručuje obsah oxidu siřičitého a bitumenů (dehtů) v solích z Mrtvého moře. Na tento fakt poukázal již ve 2. století řecký lékař Claudio Galeno.

Tisícileté zkušenosti potvrdil moderní výzkum prováděný balneologickým institutem v německém Giessenu, ale i výzkum prováděný Kožní klinikou Fakultní nemocnice v Bratislavě pod vedením doc. Sinka.

Psoriáza – lupénka je kožní onemocnění, při kterém dochází k nadměrnému rohovatění vrchní části pokožky. Projevuje se zvýšenou tvorbou svědících šupin (s nimi souvisí i název onemocnění – řecké slovo PSOR totiž znamená svědící šupina). Díky léčivým účinkem jsou minerály z Mrtvého moře ať už ve formě koupele nebo bahenního zábalu schopné je změkčit, “rozpustit” a tak maximálně zredukovat jejich nadměrný výskyt.

Nastartování metabolismu buněk

Sůl a bahno z Mrtvého moře dokáží doslova zázraky – pomohou pokožku prokrvit, jemně podráždit tak, aby se metabolismus buňky výrazně zvýšil. Při takovém rozehřátí těla se urychluje nejen průtok krve, ale i lymfatický oběh a tím i vylučování odpadních látek z těla.

Protože stárnutí pokožky je vlastně procesem trvalé ztráty tekutin, buňky bohaté na minerály mají díky osmotickému tlaku lepší schopnost pohlcovat vlhkost, a ta dodává kůži zdravější a svěží pocit. V přeschlé zrohovatělé kůži totiž živiny cirkulují hůře.

Regenerační koupel nohou

Koupel se 100% přírodní solí z Mrtvého moře s unikátním obsahem minerálů – hořčíku, vápníku, draslíku, bromidů a sulfátů má na nohy zklidňující a relaxační účinek. Pokožku nohou prokrví, urychlí lymfatický oběh, zvýší metabolismus buněk. Absorbované minerální složky zároveň přinášejí vitalitu celému organismu. Solná koupel současně hydratuje a změkčuje zrohovatělou kůži na patách a chodidlech, díky čemuž se snadněji odstraňuje.