Pokud ani tento rok během léta nepovedou vaše kroky k Mrtvému moři, využijte při léčbě psoriázy, ekzémů či jiných kožních onemocnění jedinečný efekt minerální soli a černého bahna z Mrtvého moře i bez přímořské dovolené! Dopřejte si solné lázně i bahenní zábaly v domácím prostředí, udělejte si koupel ve vaně. Vyzkoušejte výjimečné ošetření pokožky celého těla, dopřejte relax svým kloubům a svalům.

Koupel a bahno – zázrak pro vaši krásu

Proč byste měli své tělo rozmazlovat právě solí a černým bahnem z Mrtvého moře? Protože miliony let se z něj vypařuje více vody, než přitéká, a více než 30 procent jeho objemu tvoří sůl s vysokým obsahem draslíku, hořčíku, sodíku, vápníku, chloru, bromu, jódu a jiných důležitých minerálů. Koncentrace minerálů je tedy desetkrát vyšší než v jiných mořích! Jejich působení je nejspolehlivějším způsobem, jak zvýšit regeneraci a vitalitu buněk. Sůl do koupele spolu s bahenními zábaly aktivizují látkovou přeměnu v buňkách a obnovují jejich přirozenou funkci. Zároveň poskytují ochranu před dehydratací pokožky a škodlivými vlivy z ovzduší.

Solná koupel – hydratuje, regeneruje a omlazuje

Vzácné minerály obsažené v soli z Mrtvého moře díky schopnosti hydratovat pokožku do hloubky napomáhají udržovat v rovnováze její přirozenou vlhkost. Příznivě ovlivňují zotavení vysušené kůže – zjemňují ji, zvláčňují a urychlují její regeneraci. Pokožka díky nim omládne, je svěžejší.
Draslík, který je hlavním vnitrobuněčným prvkem, zabezpečuje průnik vody přes membrány buněk, v buňkách ji váže na sebe a stará se v nich o její optimální objem. Hořčík zlepšuje látkovou přeměnu a sodík zvyšuje energii pro aktivní mezibuněčný přenos živin. Chlór vyrovnává obsah solí v buňkách, vápník působí tlumivě, brom má výrazný relaxační efekt a spolu s jódem navíc i hojivé a antiseptické účinky, které výrazně podporují například i léčbu akné. Na vanu s obsahem 60 až 80 litrů vody stačí rozpustit 125 g soli.

Bahenní zábal – detoxikuje, odbourává tuk, působí proti celulitidě

Zábal z černého bahna z Mrtvého moře probudí unavené buňky, vrátí jim mladistvý jas, zjemní a vypne pokožku. Výrazně čistí pokožku se sklonem k akné, působí proti akumulaci toxinů, tukovým polštářkům a celulitidě. Minerální látky v něm obsažené pronikají do těla přes pokožku, působí přes vegetativní nervový systém na žlázy s vnitřní sekrecí a jejich prostřednictvím až na vnitřní orgány. Zvyšují tak buněčný metabolismus, urychlují průtok v lymfatických drahách, zrychlují oběh krve a normalizují látkovou přeměnu. Pomáhají celé tělo rozehřát a obnovit jeho funkce, které vedou k orgánové rovnováze.

Bahenní maska – čistí a vyživuje pleť

Minerální bahenní pleťová maska je doslova pleťovým elixírem. Čistí pleť do hloubky – jedinečné složení minerálních látek zajišťuje její detoxikaci na buněčné úrovni a zároveň stahuje rozšířené póry. Bahenní maska současně pleť vyživuje, hydratuje, zpevňuje a vyhlazuje. Přiměřeně prokrvuje pokožku tak, aby se zrychlil metabolismus buněk pleti a odstranila se suchá zrohovatělá kůže. Masku se doporučuje aplikovat jednou týdně. Při pravidelném používání zanechává pleť čistou, vláčnou a svěží – viditelně mladší.
Solná koupel, zábal s černým bahnem i bahenní maska navíc poskytují kůži přirozený mikropeeling, který ji zbavuje mikrošupinek.

Relaxace svalů a kloubů, komfort pro nohy

Pravidelné koupele v soli z Mrtvého moře jsou nejen balzámem na pokožku, ale i na pohybový aparát. Díky vysoké koncentraci minerálních látek, zejména bromidů, dochází během koupele k svalové relaxaci a utišení bolesti svalů a kloubů. Zjednodušeně – “změkčuje” se povrch svalových vláken a ztvrdlé klouby se uvolňují. Lázně pomáhají také při problémech s tzv. těžkými nohama či křečovými žilami. Doslova léčivý efekt mají i u lidí se sedavým zaměstnáním, trpících nedostatečným prokrvením dolních končetin, stagnací lymfatického systému a otoky nohou. Pokožku nohou prokrví, urychlí lymfatický oběh, zvýší metabolismus buněk. Absorbované minerální složky zároveň přinesou vitalitu celému organismu.