Máte po zimě vysušenou pokožku nebo vás trápí zhoršení projevů kožních onemocnění, ekzémů či psoriázy? Její léčbu můžete podpořit balneoterapií v domácím prostředí díky solím a bahnu Kawar z Mrtvého moře, které si lze zakoupit v lékárně. Stoprocentní přírodní sůl Kawar čistí a revitalizuje pokožku, zbavuje ji škodlivých látek a pomáhá při odstraňování kožních problémů. Dezinfekční a léčivé účinky na psoriázu a ekzémy různého typu má i černé bahno Kawar. Odstranění nečistot a odumřelých buněk při problematické pokožce prospívá také použití mýdla s obsahem minerálů a bahna z Mrtvého moře.

Nedostatek slunce, které má blahodárný efekt na kůži, se u mnoha z nás po zimě často projeví vysušenou, dehydratovanou pokožkou nebo zhoršením projevů kožních onemocnění, ekzémů nebo psoriázy. Regeneraci a revitalizaci kůže můžeme během jarních měsíců podpořit balneoterapií v domácím prostředí. Staletími akumulovaná energie slunce přichází přímo do našich domovů díky přírodním produktům z Mrtvého moře – soli a černému bahnu KAWAR.

Jedinečné složení vzácných solí s vysokým obsahem draslíku, hořčíku, sodíku, bromu, jódu, chlóru a jiných důležitých minerálů a stopových prvků svým účinkem podporuje látkovou výměnu buněk a obnovuje jejich přirozenou funkci. A právě tato vlastnost je předurčuje k léčbě kožních onemocnění nebo na intenzivní hydrataci – omlazování pokožky.

Regenerační koupel

V soli vázaný oxid siřičitý a živice (dehty) mají výborný účinek na léčení lupénky – psoriázy, atopických ekzémů i dalších kožních onemocnění. Zmírňují svědění kůže, změkčují její tvrdé zrohovatělé části, odstraňují šupiny a působí hojivě.

Podle odborníků koupel s obsahem solí z Mrtvého moře lze použít ve všech případech u lidí s přesušení kůží, ale také jako dezinfekční a regenerační koupel u osob se zdravou kůží. Navíc působí hojivě i při postižení kloubů. Během prohřívacího koupele se urychluje lymfatický oběh, takže současně dochází také k svalové relaxaci a utišení bolesti svalů a kloubů. Zjednodušeně – “změkčuje” se povrch svalových vláken a ztvrdlé klouby se uvolňují.

Na vanu s obsahem 60 až 80 litrů vody stačí rozpustit asi 125 g soli z Mrtvého moře. Sůl nemá žádné nepříznivé vedlejší účinky, proto se nemusíme obávat poškození kůže nebo jiných orgánů. V kombinaci s horským sluncem je ideálním podpůrným způsobem léčení v domácích podmínkách.

Bahenní zábal

Černé bahno z Mrtvého moře obsahuje směs minerálních látek a solí jedinečného složení, které v kombinaci s teplem mají blahodárný účinek na organismus. Kromě účinků uvedených při regeneračním koupeli zvyšují metabolismus buňky, urychlují průtok v lymfatických drahách, zrychlují oběh krve a pomáhají celé tělo vhodně rozehřát a obnovit tak jeho funkce, které vedou k orgánové rovnováze. Má to význam hlavně u lidí se sedavým zaměstnáním, z čehož vyplývá nedostatečné prokrvení dolních končetin, stagnace lymfatického systému, otoky nohou, vznik křečových žil, celulitida.
Zábal je vhodné aplikovat alespoň jednou týdně ihned po koupeli. Černé bahno má mimořádný léčebný efekt při spolupůsobení slunečních paprsků během léta či horského slunce během zimních dní. Prohřívací lázeň je mimořádně účinná i proti celulitidě a pomáhá také při zdolávání problému s nadměrným podkožním tukem.

Mýdlo s obsahem černého bahna

Obsahuje koncentrované množství účinných přírodních složek: černé bahno z Mrtvého moře, olivový, palmový a kokosový olej. Vyrábí se bez přidání živočišných tuků a chemických přísad, je tedy čistě přírodní produkt. Pomáhá z pokožky odstranit nečistoty a odumřelé buňky. Zároveň ji zbavuje mastnoty, zvyšuje její pružnost a má výrazný omlazovací efekt. Určené je pro každodenní použití na obličej i celé tělo.